رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرد لوله و اتصالات
#1
لوله اتصالات عمل انتقال مایع, گاز و گاهی اوقات جامد را انجام میدهند. این کار شامل انتخاب و آماده سازی لوله و پیوستن آن ها بهم توسط وسایل مختلف, و در مکان های مختلف و تعمیر نشتی آنهاست.
لوله و اتصالات در بسیاری از تنظیمات مختلف انجام می شود: تهویه مطبوع, پالایشگاه ها, ساخت و ساز نیروگاه, و دیگر سیستم های بخار.
لوله ها از مواد مختلفی از جمله فولادی, مسی, آهنی, آلومینیومی, پلاستیکی و غیره تشکیل می شوند.
مواد, فنون و کاربردها از کشوری به کشور دیگر متفاوت است به عنوان مثال کشورهای مختلف استانداردهای مختلف برای نصب لوله دارند.
لوله و اتصالات از نظر جنس و کاربرد و نحوه اتصالات به دسته های مختلف تقسیم بندی می شوند:

لوله های گالوانيزه :
لوله گالوانيزه خود به دو دسته تقسيم مي شوند : لوله های فولای گالوانيزه و لوله هاي آهنی گالوانيزه اين دو نوع در بازار به لوله های آهنی سفيد معروفند و عموماً بين اين دو فرقی گذاشته نمی شود, در صورتيکه لوله های فولادی گالوانيزه در مقايسه با نوع آهنی آن سبک تر و براق تر هستند.
لوله های فولادی گالوانیزه :
لوله های فولادی خود به چند طریق ساخته می شوند. لوله های بدون درز که فاقد درز طولی بوده و به روش اکسترود کردن ساخته می شوند و لوله های درزدار که ابتدا ورق به صورت استوانه درآورده شده و سپس درز طولی آن را جوش می دهند.
و سپس آنها را جهت افزايش مقاومت در برابر اسيدها و زنگ زدگيها در يک وان آبکاری روی اندود (گالوانيزه) مي کنند. اين نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسيدها مقاومت کمتری دارند و کليه اسيدهايی که براي چدن مضر مي باشند فولاد گالوانيزه را هم خراب می کنند.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان