رتبه موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لوله گالوانیزه چیست؟
#1
این نوع لوله گاهی برای تخلیه فاضلاب لوازم بهداشتی کوچک به کار برده می شود ولی مورد استفاده اصلی آنها برای تهویه است . جنس این لوله ها از فولاد نرمی است که در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش می دهند و سپس آنها را جهت افزایش مقاومت در برابر اسیدها و زنگ زدگیها در یک وان آبکاری روی اندود (گالوانیزه) می کنند . این نوع لوله ها نسبت به نوع آهنی در برابر اسیدها مقاومت کمتری دارند و کلیه اسیدهایی که برای چدن مضر می باشند فولاد گالوانیزه را هم خراب می کنند .


لوله های آهنی گالوانیزه :

جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود و سپس لوله را در فلز روی مذاب فرو می برند . به همین علت آنها را لوله های با درز نیز می گویند . این نوع لوله ها از رنگ تیره و خاکستریشان شناخته می شوند .و عموماً به دو صورت سبک و متوسط تولید می شوند و فروش لوله گالوانیزه به صورت شاخه 6 متری می باشد.
کلیه لوله های فولادی و آهنی گالوانیزه در شاخه های ۶ متری و دو سر دنده با قططر اینچ تا ۸ اینچ تولید می گردند . قطر این لوله ها معمولاً‌ قطر اسمی است که بزرگتر از قطر داخلی و کوچکتر از قطر خارجی است .
همچنین در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند. لوله گالوانیزه نیز به وسیله دنده پیچی به یکدیگر وصل و توسط مواد مناسب آب بندی می شوند .
نکته مهم: از اتصال این لوله ها به روش جوشکاری باید پرهیز نمود زیرا بر اثر حرارت ناشی از جوشکاری و سوختن روکش گالوانیزه (آلیاژ روی) دود غلیظ و سفیدی تولید می شود که محیط کار را آلوده می نماید و تنفس آن ایجاد مسمومیت کرده و موجب آسیب دیدن دستگاه تنفسی می شود .
فروش لوله گالوانیزه
درباره لوله گالوانیزه از فلز روی برای گالوانیزه کردن لوله های سیاه فولادی جهت پوشش داخلی و خارجی آنها استفاده می شود زیرا در مقابل اکسیژن هوا و اکسیداسیون مقاوم بوده و عمر لوله های فولادی را بالا می برد .

انواع لوله گالوانیزه که در بازار به فروش می رسند:

لوله گالوانیزه گرم، لوله گالوانیزه سرد - وزن های لوله گالوانیزه : لوله گالوانیزه سبک , لوله گالوانیزه سنگین , لوله گالوانیزه متوسط ,
با برندهای ; لوله گالوانیزه ساوه , لوله گالوانیزه سپنتا , لوله گالوانیزه دورپاد تبریز , لوله گالوانیزه سمنان , لوله گالوانیزه قزوین ,
لوله های غیر از کاربرد ابرسانی: لوله گالوانیزه گلخانه ای , لوله گالوانیزه دسته دوم , لوله گالوانیزه برق

سایز لوله های گالوانیزه :
لوله گالوانیزه ۱/۲
لوله گالوانیزه ۳/۴
لوله گالوانیزه “۱
لوله گالوانیزه ۱۱/۴
لوله گالوانیزه ۱۱/۲
لوله گالوانیزه “۲
لوله گالوانیزه ۲۱/۲
لوله گالوانیزه “۳
لوله گالوانیزه “۴
لوله گالوانیزه “۵
لوله گالوانیزه “۶
 
منبع: http://ahanweb.com
پاسخ
#2
خیلی عالی بود
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان